Ryhmästä poistuminen

myClubissa sinulla voi olla useita jäsenyyksiä eri ryhmissä tai joukkueissa. Kun haluat poistua ryhmästä tai joukkueesta toimi seuraavasti.

  1. Mene 'Omat Tiedot > Omat Tiedot' -välilehdelle
  2. Siirry kohtaan 'Jäsenyydet' ja klikkaa 'Muokkaa'-linkkiä
  3. Valitse ryhmä(t) josta haluat poistua ja klikkaa 'Poistu ryhmästä'-painiketta
  4. Vahvista ryhmistä poistuminen klikkaamalla 'Tallenna'-nappia

Tämän jälkeen sinulta poistuu jäsenyys valituista ryhmistä, etkä näe enää ryhmän tapahtumia tai tiedotteita jäsensivullasi.

Seura on voinut myös estää ' Poistu ryhmästä'-toiminnallisuuden, eikä harrastaja voi itsenäisesti poistua ryhmästä tai joukkueesta. Tällöin 'Poistu ryhmästä'-napin tilalla on 'Haluan poistua ryhmästä'-linkki. Klikkaamalla  'Haluan poistua ryhmästä'-linkkiä voit lähettää viestin suoraan seuran toimihenkilölle ja pyytää ryhmästä tai joukkueesta jäsenyyden poistamista. Tällöin seuran toimihenkilö hallinnoi ryhmästä poistamisen.

Tarvitsetko vielä apua? Ota yhteyttä Ota yhteyttä