Tekstiviestien lähettäminen

Toimihenkilöt voivat viestiä poikkeuksista harrastajille nopeasti ja tehokkaasti tekstiviesteillä. Jos esimerkiksi harjoitukset joudutaan peruuttamaan ohjaajan äkillisesti sairastuttua, tavoitetaan kaikki harjoittelijat heti tekstiviesti-ilmoituksella eikä kukaan perhe matkusta paikalle turhaan todetakseen ettei harjoituksia olekaan. Tämä on palvelua parhaimmillaan :)

Harjoitukset peruuntuneet

Saat kuulla seuran toimihenkilönä, että   Ruusutorpan koulun harjoitusvuoro on tänään peruttu, ohjaajan sairastuttua äkillisesti. Voit lähettää tekstiviestin kaikille harrastajille, jotka käyvät yleensä kyseisessä paikassa harjoittelemassa.

  1. Mene 'Jäsenet > Hallinta'-sivulle, valitse juuriryhmä aktiiviseksi
  2. [ Lisää suodatin 'ilmoittautuminen', 'on ilmoittanut osallistuvansa tapahtumiin', Päivämääräväli: Kuukausi taaksepäin  (esim. 1.10.2017- ) ], Tapahtumapaikka: 'Ruusutorpan koulu' tai
  3. [ Lisää suodatin 'Osallistuminen', 'on osallistunut tapahtumiin', Päivämääräväli: Kuukausi taaksepäin (esim.1.10.2017- ), Tapahtumapaikka: 'Ruusutorpan koulu' ]
  4. Valitse henkilöt ruksilla ja käytä taulun yläpuolella aktivoituvaa 'Uusi tekstiviesti'-toimintoa ja lähetä viesti.

Edellytys ' Ilmoittautuminen' ja/tai 'Osallistuminen' -suodattimien toiminnalle on, että seuran toimihenkilöt hallinnoivat tapahtumailmoittautumiset keskitetysti myClubin avulla tai seuran toimihenkilöt suorittavat harjoituksissa läsnäoloseurantaa myClubin avulla.

Jäsenistölle voidaan lähettää tekstiviestejä kun seuralla on käytössä SMS-lisäpalvelu ja tekstiviestikrediittejä. 

Vain seuran myClub-pääkäyttäjä voi tilata seuralle SMS-krediittejä.

Tarvitsetko vielä apua? Ota yhteyttä Ota yhteyttä